Jak nám to šlo

Jarní neporazitelnost uhájena

Do Teplýšovic jsme jeli v roli favorita, nicméně se vyplnila předtucha a soupeř doplnil tým několika hráči z “A” týmu. A co si budeme, rozdíl mezi koncem 3. třídy, kde hraje jejich béčko a předkem B. třídy (o dvě třídy výše) hrajícím áčkem je velký. Posily to tak byly znatelné a na hře domácích se to hned projevilo.

Navíc pro nás nehrálo ani hřiště. Teplýšovické hlavní hřiště je na šířku o malinko kratší než je délka u nás. Domácí toho uměli využít, hru roztahovali a nám to prvních dvacet minut dělalo značné problémy. Korunu špatnému začátku nasadila ještě branka po minutě hry z první útočné akce domácích. Postupem času se ale hra vyrovnala. Většinu akcí rozjížděl výborně hrající Martin Šetina a na druhé straně hrající Šahin David. I přes několik zajímavých šancí na obou stranách se však do poločasu skóre neměnilo.

Druhý poločas začal v podobném duchu, nicméně byl částečně ovlivněn rozhodčím. Asi bych raději psal, že pískal výborně, nicméně musíme uznat, že nám pomohl. Poměrně přísně vyloučil soupeře za zdržování a Teplýšovice museli do deseti. Několik drobných faulů, které mohl pustit pak asi s ohledem na emoce raději odpískal a Zaječice z toho těžily. Pět minut před koncem pak odpískal faul na hranici vápna, Radek trefil ruku ve zdi a pískla se penalta. Tu s přehledem proměnil Petr Jaeger a výsledlek byla zasloužená remíza 1:1.

Domácí pak neunesli vyrovnání v závěru zápasu z penalty, po odpískání konce ještě došlo ke strkanici u střídaček a hromadě nezveřejnitelných slov. Nicméně po chvíli se emoce uklidnili a všichni si sportovně podali ruku. Jarní neporazitelnost tak obhájena, ačkoliv to tentokrát byla asi největší dřina.

Zaječice – Lešany 6:0

Před zápasem 17. dubna bylo několik sérií, které bylo možné v zápase prodloužit. Série pěti výher v řadě ve třetí třídě je pravděpodobně rekord místních fotbalistů a další zářez mohli přidat v nedělním zápase. Druhá série je nejvíc zápasů v řadě s čistým kontem, kdy tato série čítala již jeden zápas a naposledy jsme podobného úspěchu dosáhli před třemi lety.

Přestože se trávník na hřišti oproti předešlým letům zlepšil, po zimě ještě není ve 100% kondici a na hře obou týmů to bylo vidět. Řada nepřesností a zbytečných ztrát vedla k vyrovnanému prvnímu poločasu. Hned v úvodu se sice Vojta Hamouz prosadil z přímého kopu, kdy seřídil kopačky s myšlenkou na střelu k pravé tyči a krásně zavěsil k tyči levé. To však bylo do poločasu vše. Nejzajímavější pak byla jen nastřelená tyč soupeřem.

Druhý poločas byl stejně jako v předešlých zápasech už v rukách Zaječic. Lešany ještě 15 minut držely krok, poté se však jejich hra sesypala. Nepomohlo jim ani zranění dvou hráčů, kteří museli nedobrovolně odstoupit. Postupně se do historie zápasu zapsal Martin Šetina, Radek Zaoral, tradičně Ivánek Konečný a 2x Pavel Benda, který zvládl střelit oba góly během 20 minut po vystřídání. A když soupeř nedokázal proměnit ani pokutový kop, bylo o výsledku jasno.

Šestá výhra (a symbolicky 6:0) v řadě tak prodloužila nejdelší sérii bez ztráty bodu ve třetí třídě. Druhá nula v řadě vytvořila navíc rekord v počtu zápasů s čistým kontem od dob, kdy se vedou dohledatelné statistiky.

Čerčany – Zaječice 1:3

Čerčany měly tu smůlu, že na rozdíl od předchozího týdne jsme se sešli kromě dlouhodobých marodů v plné síle. Pět postů základní sestavy doznalo změny a na výkonu to bylo jasně vidět. Stejně jako před rokem, kdy se odehrál poslední vzájemný zápas, byl prakticky celý zápas v naší režii a spíše se hrálo o výši konečného výsledku.

Ten se v první polovině zastavil na stavu 3:1. První branku v zápase a druhou v sezoně vstřelil Dan Sviták, další dvě pak přidal Ivan Konečný. Třetí velkou příležitost ke vstřelení branky, kdy upaloval Ivan z poloviny hřiště sám na branku, mu přerušil poločasový hvizd rozhodčího.

Druhá půle už bylo jen dohrávání zápasu. Soupeř na zvrat neměl kvalitu a Zajícům stačilo výsledek kontrolovat. Zajímavých příležitostí bylo pomálu a to nám hrálo do not. Tři body se vezly do Zaječic.

Janovice – Zaječice 6:0

Janovice aktuálně drží neporazitelnost a již třetí sezonu sebejistě kráčí za postupem. 2x jim překazil postup covid, letos se tak snad již nestane. Za tři sezony prohrály jediný zápas a to v Zaječicích. Bohužel velká marodka nenasvědčovala tomu, že by tentokrát Zaječice měly kousat.

Pokud se podíváme na marodku podrobněji, tak máme aktuálně tři dlouhodobé marody (kyčel, koleno, tříslo), čtyři krátkodobé (rýmičky, kašílek, očkování, covid), dvě služebky do zahraničí a nakonec je z podivem, že při absenci 9 lidí dorazila do Janovic celá jedenáctka.

Dala se čekat hra kočky s myší. Na hřišti ale i myš občas zlobila a první poločas skončil i přes jasnou převahu pouze 1:0. Janovice nedávaly šance a Ušáci bohužel trefovali tyče. V druhé polovině se pak ukázalo, že kvalita je na straně domácích Určitě nepomohla abu nemožností vystřídat jediného hráče a tak přidal soupeř ještě pět branek.

Výsledek tak vypadá hrůzostrašně. Dovolím si ale tvrdit, že Janovice i přes dobré výsledky nejsou o tolik silnějším soupeřem a v případě přítomnosti alespoň poloviny marodů by zápas byl minimálně vyrovnaný. Takhle nám nezbývá nic jiného než počkat si půl roku a soupeři uštědřit porážku opět na domácím hřišti.

Nerozhodně, remíza, plichta

V dělbě bodů se nesou výsledky posledních týdnů. Můžeme se sice utěšovat, že můžeme hrát s každým, neboť takové Jírovice ztratily body jen s námi a u našich městských sousedů, zároveň ale rozdáváme body soupeřům ze dna tabulky. Po Lešanech z počátku sezony jsme další ztrátu zaznamenali i o tomto víkendu, kdy si pro své teprve druhé body přijel Miličín.

Ačkoliv soupeř byl po celou dobu zápasu horším týmem a neměl tolik vyložených příležitostí, dokázal je mnohem lépe využít a 2x vedl o gól. Když k tomu připočteme pokračující mizérii v pokutových kopech, nevyužití přesilovky proti deseti a neproměnění mnoha šancí, tak musíme soupeři pogratulovat k bodu, který si za svoji snahu zasloužil. Ačkoliv některé fauly v druhém poločase si již mohl nechat od cesty.

Střelci branek: Petr Jaegger, Hamouz Vojtěch

10.10.2021 16:00Sokol ZaječiceTJ Sokol Miličín2 : 2

Zaječice – Úročnice 2:2

Po letech do Zaječic přijel soupeř z Úročnice a je třeba říci, že to byl zápas velice bojovný s šancemi na obou stranách. První za pilku tahali domácí fotbalisté, nicméně v útoku bezzubě. Člověk by si řekl, že je jen otázkou času, kdy tam spadne branka a ona skutečně padla, sic na druhé straně z první šance soupeře. To ho posadilo na koně a předešlou otázku jsme si mohli pokládat pro změnu u hostů. 2x vykopnutý míč z brankové čáry, několik závarů a oklepání z inkasované branky. Do poločasu pak vyrovnání na 1:1.

Druhý poločas byl opět velmi bojovný. Je potřeba říci, že pro rozhodčího noční můra. Hřiště mokré, souboj za soubojem, skluz za skluzem. Soupeř se často čílil a inkasoval za to několik žlutých karet. I druhá branka Zaječic byla dle soupeře neregulérní, nicméně platila. S postupujícím časem měla Úročnice více ze hry a zaslouženě vstřelila vyrovnávací branku. Přestože se i nadále více tlačila do zakončení, tak se skóre už neměnilo a zaslouženě skončil zápas remízou 2:2.