Vyhrávat v jedenácti je nuda

Víkendový zápas v Heřmaničkách začínal víc než špatně. Z pracovních či rodinných důvodů se omluvilo šest klíčových hráčů, další z důvodu zranění a půlka týmu makala celé dopoledne na brigádě celé dopoledne. K zápasu nakonec vyrazilo deset statečných, z toho polovina utahaných a polovina poloviny ještě posilněna mnoha pivy. Do zápasu tak byl nominován i Luboš, který s ohledem na zraněné koleno nemohl pořádně běhat.

Malou útěchou tak byla výhra losu o rozhodčího, který jsme vyhráli a Jarda Vejmelka se ujal rozhodcovství.

Zvolená taktika byla jasná. Všichni do obrany a když bude mít někdo sílu, vezme balon a bude utíkat co nejdál od branky. K našemu překvapení ale měl soupeř dost podobný problém, jako Zaječice. Sice hráčů bylo více (celkem 13), ale očividně chyběla kvalitnější část mužstva. Zápas se tak sice hrál hlavně na polovině Zaječic, ale většinou jen držel soupeř balon a nepřesnými přihrávkami či nastřelením prvního soupeře končila valná většina akcí. A když náhodou vystřelili na brankáře, který se v sobotní odpoledne nenudil, tak trefovali střed branky.

V prvním poločase tak padla jediná branka, která však byla z ofsajdu. Heřmaničky sice reklamovali, že k něčemu takovému na jejich hřišti nikdy nedochází, rozhodčí byl ale neoblomný a gól neuznal. Vyrovnané skóre 0:0 tak vydrželo a deset statečných začalo cítit šanci, že nejbližší výprask bude až na pondělní koledovačce.

Druhý poločas začal stejně jako první. Heřmaničky drželi balon a Zaječice se bránili a zdržovali seč síly stačily. Do not ale začal hrát zdravotní stav soupeře. Pravý obránce nemohl běhat, útočník nemohl běhat a na střídačce seděl jen nekopa a zraněný hráč. Toho využil Tomáš Hruška, který z ojedinělého útoku vystřelil na branku, vítr s balonem trochu zaplaval, bránkář po balonu ani nevyskočil a k údivu všech z toho bylo vedení 0:1. Bohužel si při útoku natáhl tříšlo, takže aktuální stav na hřišti bylo 10 hráčů proti 11 s tím, že dva na každé straně nemůžou běhat.

A protože v posledních deseti minutách došlo už jen k hromadě odkopů, nepřesností v předfinální fázi, jednomu chumlu před brankářem a odkopu z brankové lajny, mohlo se začít slavit překvapivé vítězství.