Drama se šťastným koncem

V předposledním zápase podzimní části 4. třídy zajížděli hráči Zaječic na horké hřiště v Jablonné, kde za celý podzim nedokázal nikdo uhrát ani bod. A stejně jako v minulém kole se hrálo o první místo, na které se může vítěz dostat.

Zápas pro nás začal velice dobře, 15 minut se hrálo pouze na polovině domácích. Zatímco na podzim jsme dokázali střílet branky i ve fázi, kdy se jen bráníme, dnes nepadla branka ani z velmi nadějných. A tak se prosadil soupeř hned z první šance.

Nedlouho poté ale po několika krásných a hlavně přesných přihrávkách dostal balon do náběhu nejlepší hráč v poli- Máca a ten se nemýlil. To ale bylo na dlouhou dobu vše. Na Lukáše v brance se valila jedna střela za druhou a z dobrých šesti jasných šancí pouze 2x lovil balon ze sítě. Díky tomu držel stále teoretické šance na body. Ty přiblížil těsně před poločasem Ivan z penalty, kterou opět zařídil Máca.

Druhý poločas již nebylo tolik 100% šancí a zápas padl do naší oblíbené plácané. A když to nejde týmově, tak to jde individuálně. Máca opět sebral merunu, oběhl pár hráčů a zařídil i třetí gól.

Jablonná se pak hnala za vítězstvím. Pro mě trochu nepochopitelně nebrali remízu, přestože ještě zbývá 10 zápasů a vše hnali do útoku. Toho se několikrát málo využilo, ale až třetí nadějný brejk skončil brankou cca deset minut před koncem.

To bylo ze strany Zaječic prakticky vše. Poté se už opět hrálo jen před brankou Lukáše, který pokryl několik střel a vše se odkopávalo do potoka. To se ale nepovedlo v poslední minutě, kdy byla odpískána penalta pro domácí. S tou si ale Lukáš poradil a tři body tak cestovali do Zaječic.

Příští týden nás čeká poslední zápas sezony, kdy se v případě výhry posuneme na první místo o 2 body před Václavice, které mají v tomto kole volno.