Již v neděli první kolo poháru OFS

Po půlroční pauze se rozběhnou konečně soutěže fotbalového svazu i pro amatérské soutěže. Jako každoročně začínáme sezonu pohárem OFS, kde se utkají týmy od okresního přeboru po IV. třídu. V prvním kole hrají převážně celky z III. a IV. tříd + tři týmy z OP, aby se dorovnal počet pro vyřazovací část. Bohužel jednoho z těchto celků vylosovali i pro Zaječice a rovnou toho nejtěžšího ze všech.

V neděli se tak v 16:00 představí v Zaječicích fotbalisté z Nespek. Ti zde hráli naposledy v roce 2011 v rámci klasické soutěže a odvezli si vítězství 1:2. Pokud zapátráme více do historie, najdeme v posledních 15 letech celkem 6 vzájemných zápasů a všechny tři zápasy odehrané v Zaječicích skončili stejným skórem 1:2. Z jediné výhry se radovali Zaječicev roce 2009 v Nespekách.

Pokud vezmeme v potaz samotný pohár, za posledních pět let mají více úspěchů překvapivě Zaječice. Přestože poslední dva roky skončili neslavně a vypadli vždy v prvním kole, předchozí dvě sezony dotáhli vždy až do semifinále.

Nespeky vždy vypadli v prvním či druhém kole. Výjimka je loňský rok, kdy postoupili až do jarní části. Ta ale byla nedohrána z důvodu Covidu-19.

Zápas se odehraje v neděli netradičně už od 16:00