První body i kanonáda dětí

V nedělním zápase se představily v Zaječicích Václavice. Soupeř nabuzen výhrou 7:0 v posledním zápase si přijel pro body, avšak velmi brzy byl vyveden z omylu. Již v 16 minutě otáčel Jarda na naší skorodigitální tabuli skóre 2:0 po trefách Vojty Hamouze a Ivana Konečného. Soupeř hrozil pouze ze standardních situací, kterých bylo víc než dost. Žádnou ale nedokázal využít a tak se stav do poločasu neměnil.

Druhý poločas nic nezměnil na převaze domácího celku. Přestože pomezní hostů mával ofsajd za ofsajdem, nedokázal zamezit dalším dvěma brankám. Ty byly pro Václavice ještě velice milosrdné, protože šancí bylo alespoň na 10 branek. V poslední minutě se pak ještě měnilo skore na 4:1, kdy po autu všichni přestali hrát, až na útočící hráče. A protože praporek zůstal nezdvižen, branka platila. Nic to ale nezměnilo na první výhře v sezoně a premiérových třech bodech.

O den dříve se předvedla starší přípravka. Ta po rekordní prohře 38:2 z prvního zápasu odčinila tento výsledek víc než dobře a podruhé za sebou si připsala 3 body. Tentokrát výhrou 7:15 v Úročnici. Největší podíl na tom měl mladý střelec Juska, který soupeři nastřílel úctihodných 14 branek z celkových 15.

V sobotu hrála i děvčata v kategorii mladších žáků. Ani tentokrát to však na body nestačilo a připsala si porážku 10:3 kdesi v Prčicích. Přesněji v Sedleci-Prčice.