Dobré jméno zachraňovala mládež

V sobotu otevřelo “áčko” fotbalový víkend v Krhanicích a nebyla to vůbec dobrá podívaná. Zápas měly Zaječice pod kontrolou celé dvě minuty, což je o minutu a padesát vteřin déle než proti Jírovicím a minutu déle než v Lešanech. I tak ale byl začátek standardně bídný. Celý poločas se hrál na jednu branku a nebýt šílené chyby domácího brankáře, tak se na něho ani nevystřelilo. Stav 5:1 tak naprosto odpovídal předváděné hře.

Druhý poločas začal ale dost rozdílně (jak je tomu u nás zvykem) a na domácího brankáře postupovali 3x za sebou hráči zcela osamoceni. Stav se ale měnil pouze jednou a tak o žádném dramatu nemohla být řeč. Krhanice se navíc brzy oklepaly, hra se vrátila do kolejí prvního poločasu a stav se doupravil na konečných 8:2.

V neděli se v Zaječicích představil Neveklov se starší přípravkou i mladšími žáky. Podívaná to byla mnohem veselejší, neboť v prvním zápase se po gólové přestřelce radoval radovaly Zaječice 7:6 a díky třetí výhře v řadě se vyhříváme na děleném druhém místě. Příště zavítáme k zatím jasně dominujícímu Benešovu.

O hodinu později vyběhla na hřiště děvčata, která naposledy vyhrála již před delší dobou právě nad Neveklovem. Začátek zápasu byl vyrovnaný, soupeř měl možná i více ze hry, ale hlavní rozdíl byl v bráně. Zatímco holky se mohly opřít o super výkon, na druhé straně to byl pro hostujícího trenéra deprimující zážitek. A tak se žákyně dočkaly první letošní výhry 9:2 a odlepily se ode dna tabulky.