Čerčanský víkendový trojboj

Čerčany se staly soupeřem víkendu před neplánovanou covidovou pauzu, která má být sice jen 14 dní, ale ani největší optimista by nevsadil zlomenou grešli, že tomu tak bude. A přestože jsme ve všech zápasech dle tabulky byly outsideři, nevedli jsme si vůbec špatně.

První se v sobotu s Čerčany střetla starší přípravka. Přestože se pro ni zápas vůbec nevyvíjel dobře, v jeden moment už prohrávala o tři branky a celý zápas tahala za kratší konec, odvezla si k nelibosti domácím remízu. Tu jsme si vystřelili brankou v poslední minutě a zápas skončil shodně 6:6. Díky tomu drží nejmladší Zaječický celek dělené šesté místo.

Nedělní dopoledne pak patřilo oranžádám, tj. děvčatům hrající kategorii mladších žáků. V této kategorii je už znát, že děvčata na stejně staré chlapce občas nestačí a přesně to se dělo v Čerčanech. Přestože se holky rvaly jako lvi respektive zajíci, nedokázaly soupeři konkurovat a padly 12:2. V tabulce tak zůstávají na 10 místě v 12 členné tabulce.

Víkend pak uzavřeli dospělí zajíci, bohužel bez diváků (děkujeme všem za podporu i přes ztížené podmínky). Čerčany, stejně jako všichni ostatní soupeři ve třetí třídě, nebraly u nás nic jiného než tři body. Porážka suverénních Janovic v Zaječicích jim na sebevědomí nic nesebrala. Přestože 15 minut před začátkem nebyl ani soupeř, ani rozhodčí, vše začalo podle plánu. Tedy až po výměně dresu kapitána Lukáše Sadeckého, který si k pobavení všech spletl sadu dresů.

První poločas se hrál dost opatrný. Čerčany sice víc držely balon, ale za celý poločas si vypracovaly jedinou šanci. Nevěděly si rady s menším hřištěm a zhuštěným prostorem. Před brankou Čerčan to taktéž nebyla žádná kanonáda. Do zakončení jsme se díky přímočarejšímu fotbalu dostali vícekrát, ale k brance to nevedlo.

V poločase došlo k jedné změně, kdy se po delší době ukázal na place Vláďa Douda a střídání se nakonec ukázalo jako trefa do černého. Čerčany faulovaly pravidelně okolo vápna a v 51. minutě otevřel zápas Mišo Dutchuk využitím trestňáku. K poslednímu nádechu před klinickou smrtí se pak hosté nadechly po pěti minutách, kdy si domácí obrana srazila balon za záda výborně chytajícího Máci. Pak se už ale všechno zajímavé dělo jen na polovině Čerčan.

Po výborně koplém balonu po faulu na půlce se do vzduchu zavěsil Johny a zvýšil na 2:1. Následovala nastřelená tyč, neproměněný úprk Zdendy a zvýšení tlaku. Čerčany reagovaly střídání čtyř hráčů a přeskupením sil. To se ukázalo dost nešťastné, protože do zadních řad jim to přineslo jen větší chaos a na hře dopředu se nic nezměnilo. Zmatků v obraně pak využil podruhé Mišo a skóre pak dovršil Michal Janoušek po rohovém kopu. Skóre nakonec bylo ještě milosrdné, protože šancí bylo ještě na další 3 – 4 branky.

Konec zápasu pak dovršila strkanice před brankou. Zaječický specialista na tyto situace – Lukáš Sadecký si pohrál s psychikou hostů. Po pozdržení hry (kdy měla padnout žlutá) schytal pár nevybíravých strkanců od soupeře (kdy měla padnout červená). To se ale nestalo, nikdo ze hřiště nemusel a zápas byl po další minutě ukončen.

Áčko se tak posunulo v tabulce vzhůru a již okupují 6. místo za svým nedělním soupeřem. O to víc je škoda nepovedeného vstupu do soutěže.