Zápas podzimu klepe na dveře

Legenda praví, že se první místní derby odehrálo v roce 1761 s dýní místo míče. Co však víme jistě, že naposledy se Pyšely představily v Zaječicích v září roku 2011, tedy před deseti lety a utkání skončilo remízou 1:1. V této sezóně se pak Zaječice poroučely o patro níže a devět let trvalo, než se vyškrábaly do stejně soutěže za městským rivalem. Loňský plánovaný zápas pak zastavila corona.

Pokud vezmeme zápas z minulého týdne, tak u obou soupeřů nalezneme tři hráče, kteří hrávali v dresu opačné strany.  Zatímco ale u mládeže je cesta Pyšely -> Zaječice či opačně poměrně běžná, u mužů již nějaký pátek žádný třaskavý přestup neproběhl.

Co se týče aktuální formy, tak oba týmy plní předsezónní očekávání. Pyšely hrají okolo třetího místa, kam se posunuly po nevydařeném vstupu do sezóny. Zaječice aktuálně okupují 9. pozici, tedy klidný střed tabulky, daleko od postupu či sestupu.

Vítěz zápasu taktéž obdrží od starostky putovní půllitr pro fotbalového vládce Pyšel. Přijďte nás v neděli od 16:30 podpořit a vytvořit pořádnou atmosféru.

A v případě, že nevíte jak naložit s nedělí, dorazte naladit své hlasivky již v neděli dopoledne od 10:00 k utkání dívek proti Poříčí.