Pecerady – Zaječice 2:1

Již před zápasem bylo jasné, že budeme nastupovat jako outsider. Nejen z pohledu bodů v tabulce, ale navíc značná část týmu slavila svatbu jednoho ze členů sokola. Naštěstí se nás sešlo 11 a zápas s krátkým opožděním mohl začít. Bohužel prvních pět minut nebylo vůbec dobrých a od začátku museli hostující fotbalisté dohánět jednogólové manko. K našemu štěstí v sobotu nebyl fotbalový bůh doma. Místo jednoznačného průběhu pro domací fotbalisty zůstávalo skore 1:0, ale vedení na tyčky a břevna se neustále zvyšovalo. Po půlhodině však přišla krutá sprcha pro domácí a z první útočné akce bylo vyrovnáno. A neboť v horkém odpoledni docházely síly velmi rychle, skore se do poločasu neměnilo.

Druhá polovina zápasu ale začala jako přes kopírák. Prvních pět minut a domácí vedli 2:1. Přestože v následujících minutách šance střídala šanci, končily všechny buď u výborného Dušana v bráně, případně u Pepíka, který ve středu obrany odvedl heroický výkon. Zaječice se však do konce zápasu nedokázali pořádně vymanit z tlaku a žádný z rychlých protiútoků nevyužili. A neboť hostům došli ke konci taktéž síly, skore se již neměnilo.

Zápas měl asi největší návštěvnost v sezoně (díky programu před zápasem) a dle mého odhadu mohlo zápasu přihlížet 200 diváků.