Zaječice – Lešany 6:0

Před zápasem 17. dubna bylo několik sérií, které bylo možné v zápase prodloužit. Série pěti výher v řadě ve třetí třídě je pravděpodobně rekord místních fotbalistů a další zářez mohli přidat v nedělním zápase. Druhá série je nejvíc zápasů v řadě s čistým kontem, kdy tato série čítala již jeden zápas a naposledy jsme podobného úspěchu dosáhli před třemi lety.

Přestože se trávník na hřišti oproti předešlým letům zlepšil, po zimě ještě není ve 100% kondici a na hře obou týmů to bylo vidět. Řada nepřesností a zbytečných ztrát vedla k vyrovnanému prvnímu poločasu. Hned v úvodu se sice Vojta Hamouz prosadil z přímého kopu, kdy seřídil kopačky s myšlenkou na střelu k pravé tyči a krásně zavěsil k tyči levé. To však bylo do poločasu vše. Nejzajímavější pak byla jen nastřelená tyč soupeřem.

Druhý poločas byl stejně jako v předešlých zápasech už v rukách Zaječic. Lešany ještě 15 minut držely krok, poté se však jejich hra sesypala. Nepomohlo jim ani zranění dvou hráčů, kteří museli nedobrovolně odstoupit. Postupně se do historie zápasu zapsal Martin Šetina, Radek Zaoral, tradičně Ivánek Konečný a 2x Pavel Benda, který zvládl střelit oba góly během 20 minut po vystřídání. A když soupeř nedokázal proměnit ani pokutový kop, bylo o výsledku jasno.

Šestá výhra (a symbolicky 6:0) v řadě tak prodloužila nejdelší sérii bez ztráty bodu ve třetí třídě. Druhá nula v řadě vytvořila navíc rekord v počtu zápasů s čistým kontem od dob, kdy se vedou dohledatelné statistiky.