Neustupov – Zaječice 2:1

V úvodním zápase jarní sezony se Zaječice představili na hřišti papírově slabšího soupeře a že moc takových není. První zápas na jednom z nejmenších hřišť v okolí probíhalo za slunečného, avšak velmi mrazivé dubnové neděle.

Premiéru na lavičce si odbyl nový trenér Láďa Hruška, který měl k dispozici prakticky kompletní tým. Jediným chybějícím hráčem byl Pepa, kterého do nohy pokousala motorová pila. 🙂 Dle všech informací by již brzy měl být taktéž k dispozici.

V samotném zápase se oba soupeři nejvíce prali sami se sebou. Nicméně uzemní převahu si vytvořili Zaječice, avšak žádnou z šancí nedokázali proměnit. Povětšinou hostující hráči prokazovali své kvality a trefovali záchytné sítě či dobře postaveného brankáře. A přestože domácí tvořili jednu hrubku za druhou, jejich nejnebezpečnější hráč se po půl hodině hry utrhnul a v samostatném úprku nezaváhal. Zbytek poločasu pak probíhal se shodným scénářem. Hráči Zaječic více drželi míč, avšak nedokázali se trefit mezi tři tyče.

Do druhého poločasu došlo nastoupili Zaječice se dvěma změnami v sestavě, které však ke většímu tlaku nevedli a spíše byla hra ještě více neurovnaná. A přestože se postupem času domácí víc a víc bránili, byli to právě oni, kdo se znovu radoval z branky. Po odraženém balonu z ojedinělého rohu se dostali do dvoubrankového vedení. V posledních deseti minutách se hrálo prakticky jen před brankou domácích. Jiskřičku naděje vykřesal Honza Vácha po dorážce z vápna, ale protože rozhodčí zkrátil druhý poločas o dobrých pět minut, bylo rozhodnuto.