Zaječice vezou první body z venkovního zápasu

Zaječice zavítali na hřiště celku s druhou nejhorší bilancí v domácích zápasech a s možností dotáhnout se na soupeře na jeden bod. V sestava se však nerodila úplně jednoduše, neboť oba krajní obránci k zápasu nedorazili. A tak v obraně od prvního zápasu došlo ke třem změnám.

Začátek zápasu, potažmo celý první poločas se však hrálo hlavně před brankou Zaječic a nově poskládaná obrana si užívala hodně krušné chvilky. Několik nadějných šancí pochytal výborně chytající brankář, některé zastavila nemohoucnost domácích střelců. A tak se celý první poločas držel v duchu nepřesností na obou stranách, náhodných odkopů, marnosti a utrpení pro fanoušky obou stran.

Do druhého poločasu však nastoupili Zaječice jak polité živou vodou a nad zápasem přebrali iniciativu. Bohužel z nadějných šancí se však nezrodilo vůbec nic než tlak na soupeře a zasloužený odpočinek pro přetíženou obranu Zaječic. Za stavu 0:0 však přišla pro hosty nepříjemná situace, kterou hasila obrana za cenu další žluté karty a podruhé v sezoně se zkoušela hra o desíti.

Tentokrát však sázka na rychlé brejky vyšla a po deseti minutách hry v desíti se podařilo rychle přenést hru a z rychlé útoku se dostat do útoku. Zbývajících 15 minut se praktikovala osvědčená taktika odkopů co nejdál do pole, lesa, dětského hřiště apod. A neboť některé odkopy našli cíl u ve hřišti a rozhodčí pouštěl občasnou hru rukou, podařilo se po sporné situaci na polovině hřiště skórovat z dalšího rychlého protiútoku – 2:0. A i přesto, že poslední minuty bránilo okolo vápna všech deset hostujících hráčů, podařilo se domácím dotlačit po zaváhání obránců míč do branky a zdramatizovat pětiminutové nastavení. V něm už bylo k vidění jen několik záludných faulů, zakopnutých balónů a fotbalového zdržování. Na výsledku 1:2 se však už nic nezměnilo.