Heřmaničky – Zaječice 0:7

Pokud si fotbalisté Zaječic někdy říkají, že jsou ve 4.třídě za otloukánky, sobotní soupeř si to může říci dvojnásob. Za poslední dvě sezony získány pouze tři body mluví za vše.

Přestože se utkali dva celky ze spodka tabulky, průběh hry a konečné skóre mluvilo o něčem naprosto jiném. Po přečkání úvodní šance domácích, kdy tečouvanou střelu zázračně vyrazil brankář na roh už vše hrálo do not hostujícímu celku. Úvodní gól Petra Gregora, který překonal brankáře “padajícím listem” přesně pod břevno ukázal asi největší soupeřovu slabinu na pozici brankáře. Druhou branku do poločasu se povedlo přidat Lubošovi a pak už byla jen přehlídka zahozených akcí, kdy se v jasných akcí neprosadil Bártič, Sádlo a Gregor.

Do druhého poločasu vyměnil soupeř brankáře, nicméně jeho kvality byly prakticky shodné s golmanem v prvním poločase. A když si Gregorovu přihrávku srazil domácí obránce do vlastní branky, byla psychika Heřmanických fotbalistů definitivně v trapu. A když přišel navíc na plac čerstvý Vášus, hrálo se prakticky už jen před domácím brankářem. Na rozdíl od úvodního poločasu však šance končili gólem a konečný stav se zastavil až na skóre 0:7.

Zaječice tak vyhrály největším rozdílem od sezony 2008/09, kdy se podařila výhra 10:0. Zároveň nastříleli 7 branek, což se jim povedlo naposledy přesně před dvěma lety.

Branky: 2x Vejmelka, 2x Gregor, 2x Vácha, Sadecký