Senohrabský „sprint“ pod lyžařským můstkem

Tuhle zastávku Poháru Ladova kraje jsme si nemohli nechat ujít. Nejen proto, že Jarní běh pod lyžařským můstkem Hrušov pořádá Obik, respektive senohrabští lyžaři, ale hlavně: 60. ročník závodu, původně známého jako Jarní běh U Kanálu, je prostě něco, co milovníky tradic ze ZajKova nemůže nechat chladnými.

Nejnažhavenější byli naši mládežníci. Na trať 1700 metrů vyrazili společně s děvčaty – a děly se divy. To když Vojta soustředil veškeré svoje vnímání na úprk a nedbaje pokynů pořadatelů vydal se obkroužit louku – když se tak běželo vloni, tak letos se tak prostě poběží taky! Volání davu Vojto!!! ho nezastavilo, ba co víc, pohánělo kupředu, nakonec však přeci jen pochopil a startovalo se znovu. Jako správný Homol… Douda si však prosadil svou a k nesmírné radosti zbytku startovního pole běželi to kolečko po louce s pěkným kopcem na úvod všichni. „Běželo se mi dobře, akorát ten brod byl studenej. Byl jsem první, takže spokojenost,“ ohodnotil svůj výkon Vojta, přičemž Ondra svůj průběh brodem popisoval v mokrých elasťákách spíš jako „sednutí“.

Dospělí borci a borkyně absolvovali 4,7, respektive 3,5 kilometru, skokanem dne jsme vyhlásili Páju, který zdolal trať o 3,5 minuty lépe než vloni a má našlápnuto k sezóně snů. Jestli se mu podaří do Vltava Runu shodit těch 10 kilo, jak „jsem se debilně vsadil v práci“, bude naší hvězdou nejzářivější. (Mimochodem, Zdenda nebloudil, Péřa běžel stejně jako vloni, Vláďa se o půl minuty a tři pozice zlepšil – bohužel zase brambora – a Dejv si o 9 vteřin pohoršil, zato si dal chutný finiš s jediným dorostencem na trati, takže taky spokojenost, no a Janinka rozdávala v cíli úsměvy už před startem, takže forma je prostě nastavená u všech na výbornou).

Tak uvidíme, koho uvidíme na startu Běhu krásných vyhlídek 1. května, rozhodně se však na všechny těšíme 6. 5. v Zaječicích při již 5. ročníku Zaječického bůra.