Zaječice překvapili v předkole

Předkolo poháru OFS přihrálo do Zaječic soupeře ze 3. třídy. Ten se sice udržel v minulé sezoně až na poslední chvíli souhrou výsledků, nicméně i tak byl soupeř za favorita.

Zaječická sestava se sice sešla v nejlepší možné sestavě, nicméně hlavní posila ještě do hry nezasáhla. Začátek zápasu tak nebyl žádným překvapením a hrálo se pouze na branku domácích. Tlak vyvrcholil spornými momenty, které rozhodčího nechali chladným a tak se počáteční tlak podařilo přestát. Hra se pomalu vyrovnala a po jedné z několika povedených akcí se podařilo vstřelit branku. To hráči Ratměřic poměrně zamávalo a zbytek prvního poločasu se hrálo prakticky na jejich branku. To vyústilo i k druhé brance.

Po poločasové pauze se však ukázala fyzická připravenost domácího týmu, který z poměrně pohledné hry přišel na zaječickou nakopávanou, která vedla nejen k několika zakopnutým míčům, ale i k obdržené brance. Celý poločas se tak pouze čekalo, zda-li se podaří udržet jednobrankové vedení či nikoliv.

A protože poslední šance hostů jen orazítkovala spojnici, podařilo se Zaječicím postoupit po šesti letech do druhého kola poháru.