UEFA PLAYMAKERS Disney

Seznam dívky s fotbalem prostřednictvím příběhů Walta Disneyho!

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) odstartovala v září projekt, který by měl do budoucna podpořit ženský fotbal. Tento projekt vytvořila UEFA a FAČR se k němu velmi ráda připojila.

uefa-sokol-2

UEFA Playmakers Disney je unikátní v tom, že proškolení trenéři dívky s fotbalem seznámí prostřednictvím vyprávění a imaginární hry s použitím kouzla Disney a jeho známých pohádkových příběhů.

Projekt je zaměřen na rozvoj základních pohybových schopností, životních a fotbalových dovedností. Je navržen trenéry, kteří upřednostňují potřeby dívek. Program motivuje dívky, aby si fotbal zvolily jako aktivitu pro život.

V České republice vzniklo 30 Playmakers center. Trenéři jsou speciálně proškoleni pro tento program a práci v dívčím kolektivu, jeden trenér má na starosti deset dívek, v každém Playmakers centru je alespoň jedna trenérka. Důležitá je také návaznost pro dívky po absolvování programu – v okolí každého Playmakers centra je fotbalový klub, který zajistí dívkám pokračování v tréninku.

A právě Zaječice u Pyšel jsou jedním z center, kam můžeš svou dceru přihlásit. Návaznost na program je zajištěna díky několikaleté tradici dívčího fotbalu u nás: pod Sokolem Zaječice funguje jeden dívčí a jeden smíšený fotbalový tým.

1080x1080-Playmakers-2
Přehrát video

Jdete do toho s námi?

Vyplň přihlášku na stránkách FAČR a v bodě 8 zvolte Zaječice