Brázdíme stopy již od roku 2018

SKI Zaječice

Jsme parta nadšenců, kteří milují sníh a zábavu ve stopě. Společně pořádáme zimní soustředění, jezdíme po závodech (někteří), ale hlavně: když napadne i u nás v Ušákově, tak je v našem SKI areálu ZajKov na Chytárně plno!

Novinky

Historie

Oddíl běhu na lyžích (čti SKI) při Sokolu Zaječice vznikl na podzim roku 2018. Vláďa Douda si s Petrem Walderem řekli, že když nás tu jezdí na lyžích tolik, stálo by to za to.

No a následně také díky jejich podnětu výkonný výbor Sokola Zaječice odhlasoval, že zaplatí startovné Jardovi Vejmelkovi na Jizerskou 50. Jarda u nás vyjíždí stopy odnepaměti, kdykoli napadne jen trocha sněhu. Jizerskou 50 za Sokol Zaječice jezdíval před mnoha lety.

Z iniciativy Jardy Vejmelky proběhla 17. března 2019 první oficiální schůzka oddílu v Oksfordu. Sešlo se nás 11, přičemž počet členů ten den dosáhl 14 lyžníků. Nyní je v oddíle již 31 dospělých členů.

draha brusleni

Co získám, když se stanu členem SKI Zaječice?

Aktuality

 • Přidáme tě do týmového chatu, kde se dozvíš nejnovější informace, kde se dá nejlépe jezdit, jak a kde je upravená stopa.

Společnost

 • Parťáka (a nejenom jednoho), se kterým můžeš společně vyrážet na závody.
 • Kdo nechce závodit, podniká běžkařské výlety jen pro radost
 • Společné zimní soustředění.

Podporu

 • Konzultace / rady, jak správně namazat.
 • Konzultace / rady, jak vylepšit svoji techniku.
 • Budeš mít k dispozici mazací stanici.
 • Jakmile napadne sníh a vše klapne, tak tě čekají perfektně připravené stopy ve SKI areálu ZajKov na Chytárně.

Letní přípravu

 • V létě se neflákáme. Správná příprava v létě je pro zimní akce nezbytná. Budeš mít možnost přidat se na:
  • chodecké závody pod hlavičkou SKI Zaječice;
  • kdo raději běhá, i tady je náš tým vždy připraven nejen závodit.
 • Jestli raději jenom chodíš po horách, opět najdeš parťáky pro každou špatnost.

Do všech aktivity, se snažíme zapojovat děti a ukázat jim krásu běžeckého lyžování a závodní adrenalin. Veškeré akce jsou dobrovolné a na vlastní nebezpečí.

a co mě to bude stát?

 • Oddílový poplatek je 200,- CZK na rok, pro osoby starší 18 let.
 • Pro registraci do oddílu je podmínkou být platným členem Sokola Zaječice (neplatí pro děti, které jsou aktivní v jiných klubech).

Kde jsme letos (2021/2022) soutěžili...

...a jak nám to šlo

Jak se letos vedlo našim mladým běžkařům?

Všem patří obrovská pochvala. V sezoně 2021/2022 byla účast na závodech velmi dobrá – věříme, že to byl jenom začátek a v sezoně 2022/2023 se posuneme opět o kousek dál. A je nutné připomenout, že sníh v naší domácí aréně byl pouze 3 dny, a to není zrovna moc na pořádnou přípravu a trénink.

Na start ČT Jizerské 10 se postavili: Filip a Anežka Čapkovi a Vojta a Ondra Doudovi. Za velké podpory rodičů a kamarádů.

Z celkového počtu 1139 startujících si naši SKI lyžníci odnesli medaile a následující umístění

KdoCelkověV kategoriiDívky / Kluci 
Vojtěch Douda1439595 
Ondřej Douda205137137 
Filip Čapek613348348 
Anežka Čapková1004474474 

Jak se nám jezdí

Když napadne v Zaječicích a Kovářovicích sníh (což se poštěstí tak 1x za 10 let), máme krásný ruský stroj Buran na úpravu stop. Stopy si upravujeme sami, na vlastní náklady. A když stopovač Buran stávkuje, prošlapáváme stopy jako za starých časů.

Naše letní přípravy

Zimní sezona nás inspirovala, a protože je nutné pořádně zabrat i během té letní, vznikl

WRT = walking and slow running team

Skupina je vhodná pro méně nadšené běžce, ale o to víc nadšené chodce

Máš zájem? Neboj se ozvat! Naším cílem není se zničit, ničit, ani se trápit, ale právě naopak: získat krásný pocit z běhu, procházky. V létě zavzpomínat na zasněženou Šumavu a krásné počasí na Jizerské 50 a společně se těšit na to, až napadne v Zaječicích sníh. 

Archiv

Valná hromada SZ: v sobotu 23. dubna

Každoroční Valná hromada Sokolu Zaječice, z.s., proběhne v hospodě Oksford v Zaječicích od 16 hodin. Všichni členové spolku a jeho příznivci jsou srdečně zváni!

Více »
David Kasl

Zřejmě dobrej oddíl!

Letošní úspěšnou sezonu jsme završili „intenzivním“ Zavírákem na Mísečkách. Návrat tria našich „zavíráků“ v neděli 13. března byl impulzem ke svolání improvizované tiskové konference, jíž se

Více »
David Kasl

Nášup jménem JeLyMan

Nebyl v plánu, ale když jednou začneš sbírat body do Skitour, tak ti to prostě nedá! KLasická sestava závodníků našeho oddílu (Vláďa, David, Marťa, Standa,

Více »